با حمایت ویستابست مراسم یازدهمین جایزه معماری و معماری داخلی ایران برگزار شد

 
 
 
 
 
 
مراسم اختتامیه و اهدای جوایز "یازدهمین جایزه معماری داخلی ایران"، 5 مهر 1397 در سالن همایش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار و با معرفی، نمایش آثار و تقدیر از برگزیدگان این دوره به پایان رسید.
به گزارش واحد بازاریابی شرکت ویستا بست، در مراسم"یازدهمین دوره جایزه معماری داخلی ایران" که از سوی فصلنامه معماری و ساختمان و با حمایت شرکت ویستا بست، کناف و پی اس کو، عصر پنج شنبه پنجم مهر سال جاری با حضور معماران جوان، مستعد و پیشکسوت میهن عزیزمان، مسئولان دبیرخانه برگزاری و حامیان برگزاری این جایزه، در محل سالن همایش سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی برگزار شد، از معماران برتر در 6 گروه ذیل تقدیر و تجلیل به عمل آمد:
1. "ساختمان های عمومی: پروژه های طراحی تا اجرا"
2. "ساختمان های مسکونی (ویلا): پروژه های طراحی تا اجرا"
3. "ساختمان های مسکونی (آپارتمان): پروژه های طراحی تا اجرا "
4. "ساختمان های عمومی (بزرگ مقیاس): پروژه های مرمت و بازسازی"
5. "ساختمان های عمومی (کوچک مقیاس): پروژه های مرمت و بازسازی"
6. "ساختمان های مسکونی: مرمت و بازسازی"

گزارش "یازدهمین جایزه معماری داخلی ایران"

برگزار کننده: "فصلنامه معماری و ساختمان"
زمان: 5 مهر 1397 – سالن همایش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج.ا.ا
حامیان: شرکت پروفیل در و پنجره یو پی وی سی ویستا بست، شرکت کناف و پی اس کو
هیئت داوران:
فریار جواهریان
الکساندر بک
بهروز منصوری
حسین محمودی
شروین حسینی
بیانیه هیات داوری:
با سلام و احترام و تشکر از حضار محترم و هئیت برگزار کننده مسابقه، من به نمایندگی از هیئت داوران، سرکارخانم فریار جواهریان، الکساندر بک، حسین محمودی و بهروز منصوری، بیانیه هیات داوران را قرائت می کنم:
"یازدهمین جایزه معماری و معماری داخلی ایران" توسط فصلنامه معماری و ساختمان برگزار شد که در جلسه داوری هفت ساعته در دفتر مجله، پروژه های شرکت کننده مورد قضاوت قرار گرفتند. کلیه پروژه ها در دو گروه اصلی بازسازی و مرمت، و از طرح تا اجرا با دو زیر شاخه مسکونی و عمومی بررسی شدند.
لازم می دانم اشاره کنم که تعداد کل پروژه های شرکت کننده 171 پروژه است که نسبت به سال قبل، 40 درصد افزایش داشته و سال قبل از آن به سال 95 بالغ بر ده درصد و سال 94 نسبت به سال قبل نیز 40 درصد رشد داشته که این گویای این است که رویکرد درست و موفق مجله و داوری آن و اقبال معماران معاصر ایران به این جایزه چه به لحاظ داوری و چه به لحاظ حرفه ای بوده و هست.
تعداد پروژه ها در گروه مسکونی بازسازی 20 پروژه و تعداد پروژه ها در گروه عمومی بازسازی 97 پروژه بود که به دلیل تعداد بالا نسبت به بقیه بخش ها، داوران تصمیم گرفتند این گروه را به دو زیر گروه "کوچک مقیاس" و "بزرگ مقیاس" تقسیم نمایند. در گروه از طرح تا اجرا در حوزه مسکونی، 35 پروژه و در حوزه عمومی، 19 پروژه حضور داشتند.

اصول و مبانی داوری آثار:
· خلاقیت و نگاه نو؛
· کیفیت و ادراک درست آن براساس عملکرد و مصالح مصرفی
· توانایی طرح در تحقق مطلوب فعالیت ها و تامین نیازهای روانی و کاربردی در فضای درونی پروژه بود.

قبل از شروع داوری مشترک، هر کدام از داوران تمامی آثار را مرور کردند و سپس با داوری مشترک همه پروژه ها در بحث گذاشته شدند و هر اثری که حداقل سه رای از پنج رای داوران را کسب می نمود از مرحله حذفی عبور کرده و به مرحله بعدی می رسیدند. در مرحله بعدی پروژه های راه یافته به مرحله حذفی به شور گذاشته شدند و مقرر شد هر کدام از داوران، پس از بررسی مشترک، دو پروژه از میان آنها در هر بخش را انتخاب نمایند که نهایتا با تصمیم گیری اجماعی، پروژه اول و دوم و یا پروژه قابل تقدیر مشخص گردید.
تنها در گروه مسکونی، بازسازی بنا به نظر جمعی داوران، مقام اول و دوم نداشتیم و تنها از یک پروژه تقدیر گردید.
 
برندگان و تقدیر شوندگان: