مواد اولیه

 

مواد اولیه بکار گرفته شده برای تولید محصولات پروفیل های یو پی وی سی، نقش مهمی در کیفیت و طول عمر پنجره دارند. استفاده از دانش فنی شرکت کمسون اتریش (Chemson) در زمینه تهیه فرمولاسیون و تامین مواد اولیه مرغوب که در شرایط آب و هوایی متنوع ایران توان حفظ کیفیت و ماندگاری طولانی مدت را داشته باشند، یکی از افتخارات شرکت ویستابست می باشد.
در تولید پروفیل های یو پی وی سی ویستابست از مواد اولیه باکیفیت و مرغوبی استفاده می شود که خلاصه ای از مشخصات و تاثیر آن در محصولات ارائه می گردد.
• پودر پی وی سی ماده اصلی تشکیل دهنده پروفیل های یو پی وی سی در و پنجره می باشد که عمدتا از طریق شرکت های پتروشیمی ایران تامین می گردد. در این محصولات افزودنی هایی استفاده می شود که باعث افزایش و یا حفظ خواص پی وی سی می گردد و سبب می شود که محصولات در مقابل حرارت، برودت، ضربه و اشعه یو وی مقاومت پیدا کرده، استقامت بیشتری داشته باشند.
• استابلایزر یا پایدار کننده حرارتی یکی از افزودنی های اصلی در تولید پروفیل یو پی وی سی می باشد. این محصول در فرآیند اکستروژن (تبدیل مواد پلیمری به پروفیل) بسیار تاثیر گذار است و در افزایش طول عمر محصولات و پایداری آنها در شرایط مختلف جوی، خصوصاً آب و هوای گرم اهمیت بسزایی دارد. استفاده از برند های معتبر تولید کننده این ماده اولیه همچون Chemson اتریش همواره در دستور کار شرکت ویستابست بوده است.
   اصلاح کننده ضربه یا Impact Modifier دیگر افزودنی پلیمری است که به پودر پی وی سی اضافه شده و باعث ایجاد مقاومت مکانیکی و ضربه پذیری محصولات تولیدی می گردد. استفاده از نوع آکریلیکی این ماده اولیه در محصولات پروفیل های یو پی وی سی باعث ایجاد استحکام بیشتر و همچنین افزایش طول عمر محصولات می شود. از برند های معتبر تولید کننده این محصول می توان Kaneka، Arkema و LG را نام برد که همواره در تولید در شرکت ویستابست مورد استفاده بوده و هستند.
• دی اکسید تیتانیوم یک ماده معدنی است که در تولید محصولات سفید رنگ، نقش مهمی دارد. استفاده از گرید مناسب محصولات پلیمری (پی وی سی) و نیز دانه بندی بسیار ریز و میکرونی آن باعث شده است که تولید کنندگان محدود و قیمت بالایی داشته باشد و به دلیل نقش بسیار مهمی که در مقاومت نوری و جلوگیری از تغییر رنگ دارد، استفاده از برند های بسیار معتبر همچون Kronos ، Tronox وSachtleben همواره در شرکت ویستابست صورت گرفته است. میزان استفاده از این ماده نیز در فرمولاسیون با اهمیت است، چراکه باعث افزایش طول عمر محصول در شرایط مختلف آب و هوایی می گردد. بدین جهت شرکت ویستابست همواره بالاترین میزان ممکن در استفاده از این ماده را در دستور کار خود داشته و دارد.
• پرکننده یا فیلر یکی دیگر از مواد افزودنی است که در ترکیب فرمولاسیون محصولات پی وی سی استفاده می شود. این ماده با دانه بندی بسیار ریز و میکرونی، نقش پرکردن فاصله میان مواد مختلف فرمولاسیون (پی وی سی و سایر افزودنی ها) را بر عهده دارد و استفاده مقدار محدودی از آن باعث بهبود عملکرد در فرآیند اکستروژن می گردد. لازم بذکر است که استفاده بیش از حد از این ماده، باعث ارزان شدن محصول و در مقابل افت کیفی و کاهش طول عمر محصولات می گردد. استفاده بسیار محدود از محصولات یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده کربنات کلسیم در جهان، شرکت Omya و گرید مخصوص محصولات یو پی وی سی این شرکت همواره مورد توجه شرکت ویستابست بوده است.